2015. március 15., vasárnap

Johann Wilhelm Dilich

           

Dilich Óbuda városára vonatkozó rajzait, a TÖRTÉNÉSZ DOGMÁK miatt még napjainkban is próbálják egyes régészek-történészek hitelteleníteni a saját ostobaságaik miatt. Nem tűnik fel "szakembereinknek", hogy a ma Óbudának beállított főtér környékéről az 1750 előtti időkből egy darab, azaz 1. darab látképet nem tudnak(oklevelet sem) felmutatni! Látképek természetesen vannak Óbuda városáról, de az összes képen a hegyek tetején található kelet-nyugat kiterjedésű Óbuda város látható!
Az épeszű ember ezek után azt gondolhatná, hogy nincs semmi gond, megnézzük, hogy a környéken mely földrajzi területre illenek az északról készült rajzok. De nem, a "szakember" nem ezt teszi, hanem megpróbálja elhitetni a főváros történelme iránt érdeklődő emberekkel, hogy a hegyek tetején látható város az a mai főtér! Tehát tulajdonképpen mindenkit hibbantnak néznek! 

Hol van a hegy a főtéren?! Hol van a magas fennsíkon lévő város?!

Wilhelm Dilich


Ki volt Johann Wilhelm Dilich(Scheffer1571-1650) ?

Korának, a Speckle utáni korszak kiemelkedő hadmérnökének nevezhetjük, aki az erődfelmérések mellett tervezéssel is foglalkozott. Tehát magyarán szólva egy császári megbízott hadmérnök, egy középkori kém volt, aki nem véletlenül rajzolta meg az Óbudai várakat! Így jellemezte magát:német építész mérnök, rézmetsző, topográfus és katonai író! 

Magyar történelem című műve 1601-ben jelent meg.
 Ungarische Chronik. 1601 Dilichius Cassel. Őrzési hely: M Nemz múzeum.





Dillich más városokról készült látképei








Siklósi Gyula A Török kori Székesfehérvár című könyvében is hitelesnek írja Dillich több ábrázolását is.

Hogy is van ez régész urak? Ugyanannak a metszetkészítőnek a metszetei Székesfehérvárra hitelesek, Óbudára pedig nem?! Csak Óbudánál kezdett el "idealizálni-bulvárképeket készíteni és nagyzolni a rajzkészítő?! Ezt mint felnőtt emberek, diplomás régészként komolyan gondolják, vagy megcáfolják egymást is?


Itt pedig templom azonosításra használja Dillich képét egy KULTURÁLIS ÖRÖKSÉGVÉDELMI HATÁSTANULMÁNY 2010.

Török fürdők épületeit azonosítják Dillich metszetei alapján

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése